Nože - Nůž

k nožům Zero Tolerance - pouzdro zdarma
Nože - Nůž hlavní strana |  Nožířské oceli |  Materiály střenek |  Typy čepelí |  Typy pojistek |  Tabulka složení nožířských ocelí |  Čepele - tvary, broušení |  VIDEA NOŽŮ |  Výběr nože |  Zubaté vs. rovné ostří |  Černěná vs. nečerněná čepel |  O výrobcích nožů |  Nože ve filmu |  AKTUALITY, RECENZE |  KONTAKT-OBJEDNÁVKY-OP  Základní informace o nožích aneb než se začnete ptát - čtěte !
 
NABÍDKA NOŽŮ :
AKTUALITY
SKLADEM
SLEVY-AKCE
ABKT Tac
Acta Non Verba
Aku Strike
Al Mar
Amare
Anglesey
Anza
Artisan
Bad Blood
Bark River
Bastinelli Creations
Bastion
Bear & Son
Becker Knife & Tool
Benchmark
Beretta
Bestech Knives
Beyond EDC
Blackjack Classic
Blackhawk Blades
Blade Tech
Boker
Bradford Knives
Bradley
Brous Blades
Browning
BucknBear
Burke
Byrd by Spyderco
Camillus
Canal Street
Cardsharp2 IS
Case Cutlery
CDS
CH Knives
Cherusker
Civivi
CJRB
Cold Steel
Coleman
Combat Ready
Condor
Columbia River (C.R.K.T.)
CS Green River Tactical
CSSD/SC Bram Frank Design
Cudeman
Defcon Blade Works
Deejo
Dendra
DICTUM
Dog Tag
Double Star
Douk-Douk
Down Under
DOVO
DPX Hest
Du-Star
Eickhorn Solingen
Elite Tactical
Emerson
Entrek
EOS
ESEE
FirstEdge
Fisher Space Pen
Florian Knives
Flytanium
FOBOS Knives
Fred Perrin
G.Sakai
Ganzo
Gerber
Great Eastern
Grohmann
GT Knives
Guardian Tactical
Hanwei
Havalon
Hazen Knives
Heckler & Koch
Hibben Knives
Hogue
Hen&Rooster
HTM
IC.CUT
IDL Tools
Iisakki
IXL
Junglee
Ka-Bar
Kanetsune
Kellam Finland
Ken Warner
Kero
Kershaw
Kissing Crane
Kizer
Kizlyar
Komoran
Krudo
Landi
Lansky Knives
Linder
Mantis Knives
Marbles
Marttiini
Maserin
Master Cutlery
Maxpedition
Maxpedition Knives
Maxx
Mcusta
Medford
Meyerco
Mil-Tac
Mission
Moki
Mora
Muela
My Parang
Myerchin
Nagao Higonokami
Nemesis
Nezařazeno
Nieto
Nože-Nůž
Ocean Master
Ohta
Old Hickory
Ontario Knives
OTTER-Messer
Outdoor Edge
Pena Knives
Pouzdra na nože
Pro Tech
Pro Tool
Puma
Quartermaster
Queen Cutlery
QSP Knife
RAMBO
Randall King
Ranger Knives
RAT Cutlery
Real Steel
Reate Knives
Remington
R. Murphy
Robert David Laguiole
Roper
Rough Rider
Ruger
RUIKE
S-TEC
Sanrenmu
Scagel
SCAR Blades
Sheffield
Shadow Tech
Schrade
Smith & Wesson (S&W)
Spartan Blades
Spyderco
StatGear
Stedemon
Steel Will
Svord
Swiss Tech
Timberline Knives
Tool Logic
TOPS Knives
Ultra-X
United Cutlery
Utica
UZI
V NIVES
We Knife Co Ltd
Wild Steer
Wilson Tactical
Zero Tolerance

PODLE POUŽITÍ :
KUCHYŇSKÉ NOŽE
Filetovací nože
Pouzdra na nože
Vrhací nože
Záchranářské nože
Meče, Katana...
Škrtadla (podpalovače)
Damaškové nože
Potápěčské nože
Údržba nožů
Taktická pera, Teleskopiké obušky, Nunchaku, Kubotan, Sebeobrana
Paracord Survival Bracelet
Paracord - Parachute Cord
Paracord Lanyard
FIDGET SPINNERS

BROUSKY
BRUSIVO :

Lansky
Spyderco
DMT
KME Sharpeners
C.R.K.T.
EZE-LAP
Norton Sharpeners
Japanese Waterstone
Hewlett Sharpeners
Gerber
Boker
CASE
Kershaw
Marbles
Arkansas Sharpeners
Smith's Sharpeners
Schrade Sharpeners
Warthog
Work Sharp
Kapesní brousky
Belgická břidlice
Vodní kameny Suehiro/Cerax
Vodní kameny Naniwa
Vodní kameny King/Sun Tiger
Real Steel
KMFS - český brusný systém

VÝROBA NOŽŮ :
Nožířské oceli - prodej

Dárkové krabičky na nože

DALŠÍ DOSTUPNÉ ZNAČKY...


KONTAKT
OBJEDNÁVKA


zavírací nože
nože s pevnou čepelí
kuchyňské nože
lovecké nože
rybářské nože
vojenské nože
kapesní nože
dýky
brusivo brousky


UŽITEČNÉ INFORMACE :
Převod jednotek (inch na cm...atd)

Anglicko-Český nožířský slovníček

Nožířské ocele

Výborná stránka o ocelích (Knife blade materials)

Broušení nožů - Ostření klasickým způsobem

Sitemap Nože-Nůž
Sitemap.txt
Sitemap.xml


Nože - Nůž - Recenze Kershaw Bear Hunter II

Kershaw Bear Hunter II

Pro tuto recenzi jsem si vybral nůž Kershaw Bear Hunter II - v první řadě jsem byl moc zvědavý, jak se v praxi osvědčí jeho anatomicky tvarovaná rukojeť a za druhé mě zaujala jeho velmi příjemná cena.

mP5290029.jpg(94 kb)

Po vybalení z krabice jsem byl jeho vzhledem velmi mile překvapen, z fotek na mne přeci jen působil trochu jako nůž z tržnice, ale realita je daleko příjemnější. Nůž má širší praktickou čepel s konvexním výbrusem až ke hřbetu, její největší tloušťka není nijak přehnaná (necelé 4 mm), což noži zaručuje slušnou řezivost. Na hřbetu čepele je zhruba do její poloviny zdrsnění pro jistější oporu palce, což jsem později velmi ocenil. Materiál čepele je AUS 8A, rukojeť je vyrobena z plastu Polyamid, který je, řekl bych, vlastnostmi hodně podobný Thermounu, používaného například na nožích F1 a S1 od firmy Fallkniven. Zpracování nože je i přes to, že je vyráběn v Číně, velmi dobré. Našel jsem jediný malý detail a to na rycasu při spodním pohledu, kde nejsou výbrusy z obou stran souměrně proti sobě, ale je tam rozdíl max. 1 mm, takže to nevidím jako vadu, která by měla mít vliv na funkci nože, ale jen jako nedotaženost, které jsem si mimochodem občas všiml i na nožích mnohem dražších. Rukojeť je zpracovaná čistě a bez chybičky.Celkově nůž působí velmi dobrým dojmem.

mP5300025.jpg(98 kb)

Rukojeť je opravdu pohodlná a příjemná, hlavně pro větší ruku(pro uživatele s menší rukou je k dostání i menší a ještě levnější model - Antelope Hunter II), vybrání na prsty dodává úchopu jistotu a boky rukojeti jsou navíc ještě zdrsněné podélným rýhováním. Chybí na ní otvor pro pojistnou šňůru, což mě osobně u nože této kategorie nijak nevadí a kdo by ho přeci jen postrádal, nebude mít problém rukojeť na vhodném místě provrtat.

mP6030011.jpg(73 kb)

Nůž je dodáván s černým pouzdrem toulcového tvaru z bytelné umělé kůže (pár dní jsem byl na tom, že je to kůže pravá), ve kterém je skoro celý schován a ještě jištěn chlopní se zapínáním na druk.

mk.jpg(51 kb)

Kershawa jsem nejdříve vyzkoušel v kuchyni. Krájení zeleniny,ovoce a pečiva je práce velmi jednoduchá a pohodová, nůž řeže opravdu dobře a jeho tvarovaná rukojeť si mne opravdu začíná získávat. I takové činnosti jako mazání chleba, krájení salámu a sýru jsou s tímto nožem hračka. Nůž není zbytečně těžký, takže neunaví ruku ani při delší stereotypní práci a člověk má pocit, že dělá ze specializovaným kuchyňákem. Podle mého názoru by mohl být velkým konkurentem kuchyňským nožům střední velikosti, jejichž práci zastane na výbornou. Vzhledem k tvaru a kombinaci použitých materiálů (polyamid+čepel nerez) bych ho viděl i jako velmi dobrého pomocníka pro rybáře i lovce. Nůž jsem na pár dní půjčil známému myslivci, aby ho vyzkoušel při stahování ulovené zvěře, vykosťování a zpracování masa. Byl s ním také velmi spokojen, hlavně vyzdvihoval jeho nízkou hmotnost, solidní řezivost čepele a i příjemnou rukojeť, na kterou si prý rychle zvykl. Naopak mu trochu vadilo chlopňové pouzdro, ale myslím si, že to je o zvyku naučit se do něj nůž lehce zasunovat. Zpočátku jsem s tím měl také problém, ale když člověk vychytá tu správnou techniku, jde to hladce.

mP5300022.jpg(87 kb)

Co se týká práce se dřevem,nejdřív jsem vyzkoušel ty lehčí, tedy řezání, vyřezávání, krájení. Vyrobit nožem podpalovač, připravit březovou kůru, vyřezat z kousku modřínového suku držátko na firesteel nebo kolíky ke stanu či celtě je velmi snadné. S nožem se pracuje dobře, je šikovný do ruky a lehce ovladatelný .Tady jsem nejvíc ocenil to zdrsnění na hřbetu čepele, opravdu se hodí hlavně při silovém řezání a to není jeho poslední velké plus…. Měl jsem trochu obavy, že tvarovaná rukojeť bude bránit použití různých způsobů úchopu, ale není tomu tak, tvarování je dobře promyšlené a ne zas tolik výrazné, takže možnosti úchopu při práci jsou dostatečné. Materiál ručky se zdá být v ruce příjemný a jeho kombinace se zmiňovaným tvarováním zaručuje bezpečný úchop, i když je dlaň mokrá nebo zpocená. V mokrých rukou materiál svoje vlastnosti (přilnavost) téměř nemění. Takže tady bych tento kousek hodnotil velmi kladně.

mP5310004.jpg(76 kb)

Příprava paliva na oheň (hrubší práce): Na první pohled je patrné, že tento nůž sekyrku nenahradí, na druhou stranu jsem vyzkoušel například odvětvování slabších syrových větví, které jdou z kulatiny hůř odlamovat a použitím nože jsem si práci velmi usnadnil. Například nasekání prutů na buřty také není problém. Zkoušet s Kershawem přesekat mohutnější kmínky by bylo kontraproduktivní, na tohle nůž stavěn není a byla by to práce zbytečná. Ale silnější větve, které nám nejdou přelomit, snadno zvládneme tím, že za pomoci dřev.bucharu nůž do kola po obvodu zatloukáme, tím kulatinu zeslabíme a pak lehce zlomíme. Jde to snadno a ušetříme hodně energie. Rozštípání nakrácených špalíků už je potom hračka. Za pomoci tlouku to jde velmi dobře a za chvilku máte dříví na oheň připravené. Nůž bez problémů zvládá i tuto větší zátěž a bez obav ho na tyto činnosti můžeme používat. Rukojeť navíc výborně tlumí nárazy při úderech a jak už jsem se zmiňoval, je velice pohodlná. Ani ostří nebylo po této práci nijak poškozené a zachovalo si dobrou řezivost, prakticky jsem ho po celou dobu testu udržoval jen keramickou tyčinkou a po jakékoliv práci snadno uvedl do původního stavu, aby opět holilo lehkým obtažením. Pravdou je, že jsem až na výjimky většinou pracoval s měkčími dřevinami, ale i tak si myslím, že kvalita čepele je dobrá. Bohatě postačí jako univerzální nástroj na kratší víkendové toulky přírodou, na delší vandry je vhodné ho doplnit sekerkou nebo mačetou a pak máme ideální kombo do přírody.

mP5310006.jpg(75 kb)

Vyzkoušel jsem i rozdělávání ohně za pomoci firesteelu, hřbet nože hází opravdu velké jiskry, troufnu si říct, že asi největší při vynaložení nejmenší námahy ze všech nožů, které jsem k tomuto účelu použil, takže zapálení připravené březové kůry bylo dílem okamžiku. Důvodem toho je již zmiňované zdrsnění hřbetu čepele, které je k tomuto účelu jako stvořené, na firesteel nemusíme ani moc tlačit a jiskry při tom přímo srší.

mP5310010.jpg(74 kb)

Jistou alternativou ke Kershawu by mohl být například Kizlyar Sterkh 1, který mu je parametry i vlastnostmi hodně blízký, nicméně je zhruba za dvojnásobnou cenu. Oba jsou to nože ve velmi praktické velikosti s dobře tvarovanou, pohodlnou rukojetí a v neposlední řadě se slušnými materiály čepelí.

3.jpg(44 kb)
4.jpg(41 kb)

Když to shrnu, je Kershaw Bear Hunter II nůž s vynikajícím poměrem cena-užitná hodnota. Výborně obstojí ve všech činnostech, které od nože této velikosti požadujeme, ať už tábornických nebo kuchyňských, a může směle konkurovat i mnohem dražším nožům této kategorie. Prostě kvalitní nůž za hubičku.
David Paidar
GERO

RECENZE
3.3.2017 - TOP36 EDC nožů podle noze-nuz.com


AKTUALIZOVANÝ SEZNAM SKLADOVÝCH POLOŽEK - KLIKNOUT ZDE !!

VŠE V TOMTO SLOUPCI SKLADEM

CR2125KV CRKT BLACK ULTIMA WITH VEFF SERRATIONS

CN21095403 China Silver Shadow Triple Set

NE16 Nemesis Afterburner Neck Knife

ON8904 Ontario Joe Pardue Utilitac II

CS17T Cold Steel Kobun

ON8848 ONTARIO RAT 1 LINERLOCK PLAIN

719075 Kuro Higonokami (Pocket Knife)leather case

CS49LCKZ Cold Steel SRK SK5 Steel

CS49LRTZ Cold Steel Recon Tanto SK5 Steel

CR2841 CRKT Kommer 2-Shot Lockback

ON8867 Ontario Rat 1 With D2 Steel

TM6520 Timberline Wegner Simba GHS

TM1233 Timberline A/O Vallotton

KS6034 Kershaw Emerson CQC-6K

BR928 Browning Featherweight

BRK1301 ESEE Avispa

SCHOTF3 Schrade Viper Out The Front

KA4073 Ka-Bar Dozier Skeleton

719054 Hiromoto Saku Hocho, Santoku

KS4035TIKVT Kershaw Nura Framelock

KS4030TIKVT Kershaw Nura Framelock

G1643G Gerber EZ Out DPSF S30V Satin

G1648G Gerber EZ Out DPSF S30V Black

BRK1301 ESEE Avispa Black

ZT0452CF Zero Tolerance Large Sinkevich

ZT0562 Zero Tolerance Hinderer Slicer

SC142G Spyderco Resilience G-10 Handle

ON8848 ONTARIO RAT 1 LINERLOCK PLAIN

BO120623 Boker Terra Africa II.

SWMP1 S&W M&P1 Assisted Opener Plain

GH2034 HIBBEN COMPETITION THROWER TRIPLE SET

www.clipboards.cz


Dodávky a užitkové vozy - DOCAR

ČERSTVÁ KÁVA - poznejte rozdíl!
Vše co jste dosud pili se nedá srovnat s ČERSTVOU KÁVOU...

Horská kola - www.horskakola.cz
optimalizace PageRank.cz