Nože - Nůž

k nožům Zero Tolerance - pouzdro zdarma
Nože - Nůž hlavní strana |  Nožířské oceli |  Materiály střenek |  Typy čepelí |  Typy pojistek |  Tabulka složení nožířských ocelí |  Čepele - tvary, broušení |  VIDEA NOŽŮ |  Výběr nože |  Zubaté vs. rovné ostří |  Černěná vs. nečerněná čepel |  O výrobcích nožů |  Nože ve filmu |  AKTUALITY, RECENZE |  KONTAKT-OBJEDNÁVKY-OP  Základní informace o nožích aneb než se začnete ptát - čtěte !
 
NABÍDKA NOŽŮ :
AKTUALITY
SKLADEM
SLEVY-AKCE
ABKT Tac
Acta Non Verba
Aku Strike
Al Mar
Amare
Anglesey
Anza
Artisan
Bad Blood
Bark River
Bastinelli Creations
Bastion
Bear & Son
Becker Knife & Tool
Benchmark
Beretta
Bestech Knives
Beyond EDC
Blackjack Classic
Blackhawk Blades
Blade Tech
Boker
Bradford Knives
Bradley
Brous Blades
Browning
BucknBear
Burke
Byrd by Spyderco
Camillus
Canal Street
Cardsharp2 IS
Case Cutlery
CDS
CH Knives
Cherusker
Civivi
CJRB
Cold Steel
Coleman
Combat Ready
Condor
Columbia River (C.R.K.T.)
CS Green River Tactical
CSSD/SC Bram Frank Design
Cudeman
Defcon Blade Works
Deejo
Dendra
DICTUM
Dog Tag
Double Star
Douk-Douk
Down Under
DOVO
DPX Hest
Du-Star
Eickhorn Solingen
Elite Tactical
Emerson
Entrek
EOS
ESEE
FirstEdge
Fisher Space Pen
Florian Knives
Flytanium
FOBOS Knives
Fred Perrin
G.Sakai
Ganzo
Gerber
Great Eastern
Grohmann
GT Knives
Guardian Tactical
Hanwei
Havalon
Hazen Knives
Heckler & Koch
Hibben Knives
Hogue
Hen&Rooster
HTM
IC.CUT
IDL Tools
Iisakki
IXL
Junglee
Ka-Bar
Kanetsune
Kellam Finland
Ken Warner
Kero
Kershaw
Kissing Crane
Kizer
Kizlyar
Komoran
Krudo
Landi
Lansky Knives
Linder
Mantis Knives
Marbles
Marttiini
Maserin
Master Cutlery
Maxpedition
Maxpedition Knives
Maxx
Mcusta
Medford
Meyerco
Mil-Tac
Mission
Moki
Mora
Muela
My Parang
Myerchin
Nagao Higonokami
Nemesis
Nezařazeno
Nieto
Nože-Nůž
Ocean Master
Ohta
Old Hickory
Ontario Knives
OTTER-Messer
Outdoor Edge
Pena Knives
Pouzdra na nože
Pro Tech
Pro Tool
Puma
Quartermaster
Queen Cutlery
QSP Knife
RAMBO
Randall King
Ranger Knives
RAT Cutlery
Real Steel
Reate Knives
Remington
R. Murphy
Robert David Laguiole
Roper
Rough Rider
Ruger
RUIKE
S-TEC
Sanrenmu
Scagel
SCAR Blades
Sheffield
Shadow Tech
Schrade
Smith & Wesson (S&W)
Spartan Blades
Spyderco
StatGear
Stedemon
Steel Will
Svord
Swiss Tech
Timberline Knives
Tool Logic
TOPS Knives
Ultra-X
United Cutlery
Utica
UZI
V NIVES
We Knife Co Ltd
Wild Steer
Wilson Tactical
Zero Tolerance

PODLE POUŽITÍ :
KUCHYŇSKÉ NOŽE
Filetovací nože
Pouzdra na nože
Vrhací nože
Záchranářské nože
Meče, Katana...
Škrtadla (podpalovače)
Damaškové nože
Potápěčské nože
Údržba nožů
Taktická pera, Teleskopiké obušky, Nunchaku, Kubotan, Sebeobrana
Paracord Survival Bracelet
Paracord - Parachute Cord
Paracord Lanyard
FIDGET SPINNERS

BROUSKY
BRUSIVO :

Lansky
Spyderco
DMT
KME Sharpeners
C.R.K.T.
EZE-LAP
Norton Sharpeners
Japanese Waterstone
Hewlett Sharpeners
Gerber
Boker
CASE
Kershaw
Marbles
Arkansas Sharpeners
Smith's Sharpeners
Schrade Sharpeners
Warthog
Work Sharp
Kapesní brousky
Belgická břidlice
Vodní kameny Suehiro/Cerax
Vodní kameny Naniwa
Vodní kameny King/Sun Tiger
Real Steel
KMFS - český brusný systém

VÝROBA NOŽŮ :
Nožířské oceli - prodej

Dárkové krabičky na nože

DALŠÍ DOSTUPNÉ ZNAČKY...


KONTAKT
OBJEDNÁVKA


zavírací nože
nože s pevnou čepelí
kuchyňské nože
lovecké nože
rybářské nože
vojenské nože
kapesní nože
dýky
brusivo brousky


UŽITEČNÉ INFORMACE :
Převod jednotek (inch na cm...atd)

Anglicko-Český nožířský slovníček

Nožířské ocele

Výborná stránka o ocelích (Knife blade materials)

Broušení nožů - Ostření klasickým způsobem

Sitemap Nože-Nůž
Sitemap.txt
Sitemap.xml


Nože - Nůž - Recenze KS1070C KERSHAW ECHO SEMI SKINNER CAMO HANDLE

Kershaw Echo Semi Skiner


Recenzovaný nůž mě zaujal v nabídce už někdy před rokem. Neotřelý vzhled a tvary, které jsou typické hlavně pro zavírací nože firmy Kershaw aplikované na pevný nůž menších rozměrů, si rozhodně pozornost zaslouží. Zajímalo mě hlavně, jak se tento trochu nestandardní design, který noži propůjčil p. Ken Onion, osvědčí při použití venku v kuchyni a jestli je konkurenceschopný široké škále nožů nabízených v této kategorii.

006.JPG(149 kb)

Když jsem otevřel krabici, mile mě Echo překvapil jak kvalitním zpracováním, tak svojí robustností a očividnou bytelností. Nůž má čisté elegantní linie, materiál čepele je AUS-8A, povrch v saténové úpravě. Klínový výbrus ke hřbetu působí už na první pohled dostatečně jedovatým, tedy řezivým dojmem, to se ostatně později i potvrdilo. Střenky jsou z nějakého tvrdého plastu, který mě dost připomíná Zytel. Konstrukce tohoto sympaťáka je full-tang, střenky připevněné na imbusové šroubky jsou v maskovaném provedení kamo, což z mého pohledu přidává Echu na atraktivitě a netradičnosti. Nůž, konkrétně rukojeť, mi sedí v ruce hodně dobře a později při práci jsem ocenil i zdrsnění zadní části hřbetu čepele jako opory pro palec při silovém řezání. Zdrsněná je i stopka v zadní části rukojeti, což spolu s protiskluzovou úpravou střenek zvyšuje jistotu úchopu při práci. To, že je tento kousek vyroben v Číně, ukazuje jen nápis na rukojeti, který ale díky zvolenému zbarvení není téměř vidět.

Kershaw 003.JPG(152 kb)

Pouzdro by podle mého názoru zasloužilo více pozornosti výrobce, ale na druhou stranu co chtít za tyto peníze. Je jednoduché toulcového typu, vyrobené ze silné tkaniny podobné nylonu s plastovým vyložením proti proříznutí a ještě přenýtované. Svojí funkci splní dobře a hlavně se dá vždy pořešit vyrobením futrálku na míru podle vlastních představ.

Kershaw 004.JPG(140 kb)

Co napsat k pracovním schopnostem tohoto nástroje: běžná práce se dřevem (jemnější řezání) jako je nařezání prutů na buřty, vyrobení celtových kolíků nebo podpalovače ze slabší smolné větve atd., to jsou činnosti, ve kterých se tento nůž může cítit jako "ryba ve vodě". Má opravdu velmi dobré řezné vlastnosti a díky tvaru čepele ala "volský jazyk" můžeme při určitých pracích volit mezi vnitřním nebo vnějším obloukem ostří, což zvyšuje efektivitu nástroje. Například jemné hoblinky na podpal nebo vykrouhání podpalovače máte vnitřním obloukem čepele za chvilku velmi lehce hotové. Vnější oblouk je zase vhodný například při stahování březové kůry na podpal nebo krájení. Časem se člověk naučí tuto čepel používat a využít šikovným střídáním jejích částí podle zrovna vykonávané činnosti veškerý její potenciál.

Kershaw 006.JPG(125 kb)

K rukojeti musím říct jen to, že ji osobně řadím mezi nejpohodlnější v této kategorii nožů. Tvarování je velmi ergonomické, což je znát hlavně při dlouhodobější činnosti s nožem a citlivě volené zdrsnění pohodlnost ještě zvyšuje. Ačkoliv na první pohled (ještě z fotek) ve mně nebudila zrovna velkou důvěru, opravdu mile mě potěšila.

006.JPG(149 kb)

Rozdělávání ohně pomocí Echa a firesteelu: jsem zvyklý používat při rozdělávání ohně křesadlem místo přiloženého plíšku rovnou hřbet čepele nože(ostří jen ve výjimečných případech). Firesteel mám většinou nějakým způsobem připevněný přímo na pouzdru nože a plíšek je podle mě zbytečná věcička do výbavy navíc.

007.JPG(143 kb)

Hřbet čepele Kershawa Echo není moc vhodný na práci s firesteelem, jeho hrany totiž nejsou ponechány dost ostré, jsou mírně zaoblené, takže vykřesat s nimi pořádnou jiskru je dost obtížné. Nicméně jsem našel na noži vhodné místo na tuto činnost. Jedná se o kousek čepele pod ricasem, přechod rukojeť-ostří, tam je hrana dosti ostrá a při jejím použití křesadlo hází dostatečně velké a husté jiskry.

007.JPG(143 kb)

Rozdělat oheň pomocí firesteelu v lese, někde šikovně v závětří, není problém.Zkoušel jsem to tedy v otevřeném prostoru při velmi silném větru, který přípravu jemného troudu na podpálení dost stěžuje. Jde to samozřejmě taky, škrtadlo má velkou výhodu v tom, že jej vítr nemůže sfouknout jako sirku. Ale musí se věnovat větší pozornost materiálu na podpal a platí dvojnásob mít při zažehnutí všechno dopředu pečlivě připravené.

011.JPG(121 kb)

Nicméně závěr je takový, že Keshaw Echo je na tuto činnost vhodným pomocníkem a zvládneme jí s ním s přehledem, chce to jen trochu tréninku a trpělivosti.

P3310020.JPG(168 kb)

Hrubší práce se dřevem: tady Kershawa musíme používat stejným způsobem jako všechny menší nože (Bear Hunter, F1, apod.) ,nejsou to žádné sekáče, takže volíme vhodnou a efektivní techniku, kterou si práci ulehčíme.

P3310023.JPG(175 kb)

Tak například když potřebujeme čistěji přepůlit silnější kmínek postupuji tak, že nůž pomocí bucharu zarážím po obvodu kulatiny, tím jí dostatečně zeslabím a po té lehce zlomím (stačí na to pár ran, žádné nekontrolované bušení do nože). Tento způsob použití malého nože už jsem v recenzích mnohokrát popisoval, takže nemá cenu ho tady probírat nějak podrobně.

P3310025.JPG(131 kb)

Snad jen jeden postřeh ke Kersawu. Opět bych při této technice viděl výhodu v jeho tvarovaném ostří. Oproti nožům, které mají čepel (ostří) rovnou, proniká vnější oblouk Echa snadněji a hlouběji do dřeva, lépe narušuje vlákno, takže tato činnost s ním jde ještě o něco snadněji než s noži klasických tvarů (ostří v jedné přímce).

P4260001.JPG(119 kb)

Štípání pomocí bucharu je pro nůž také hračka, pokud je tloušťka štípaného materiálu alespoň o trochu menší než délka čepele. Pokud ne, jde to samozřejmě taky, ale musíme si s tím víc pohrát, prostě to chce trochu víc trpělivosti. Čepel díky svojí tloušťce velmi dobře plní funkci klínu a u nože se nemusíme bát ani přitvrdit, například když je dřevo sukaté. Je dostatečně robustní, aby i toto v pohodě ustál. Ani při této práci jsem nezaznamenal nejmenší problém pohodlnosti rukojeti a ačkoliv mám spíš větší ruce, bezvadně mi vyhovuje.

P4260002.JPG(105 kb)

Několikrát jsem s nožem zkoušel i porazit slabší soušku pomocí výše popisované techniky zeslabení materiálu po obvodu s následným přelomením a ani tady jsem nenarazil na žádný limit daný nožem, jde to s přihlédnutím na jeho velikost poměrně hladce.

P4260003.JPG(131 kb)

Kershaw Echo je i při hrubších venkovních činnostech velmi užitečným pomocníkem, se kterým si práci znatelně ulehčíme a navíc není problém ho mít neustále u sebe ,například v kapsa kapsáčů.

P4260007.JPG(122 kb)

Příprava pokrmů-kuchyně: záležitosti jako příprava masa(zvěřiny)na guláš,tedy vykostění,odblanění, vyřezání přebytečného tuku ,šlach a naporcování, jde naprosto v pohodě.Vnější rádius ostří se s chutí zakusuje do svaloviny a pohodlná rukojeť, kterou musím opět vyzdvihnout, práci velmi zpříjemňuje. Nůž je malý, takže při této činnosti velmi obratný.

P5030001.JPG(83 kb)

Rukojeť opatřená zdrsněním neklouže ani v mokré nebo mastné ruce a zároveň se po práci snadno čistí, to platí o celém noži.

P5030007.JPG(85 kb)

Podle mého názoru a zkušeností při práci s masem by Echo mohl být vhodným pomocníkem i pro lovce a myslivce na vyvrhování, stahování zvěře a podobně, prostě ideální lovecký nůž. Tvar čepele, její výborné řezné vlastnosti a komfortní úchop ho k tomu přímo předurčují. Neměl jsem ale tentokrát možnost si to vyzkoušet, takže jen tipuji.

P5030008.JPG(211 kb)

Měl jsem trochu obavy z krájení zeleniny nebo ovoce na prkýnku, ale musím přiznat, že zbytečné. Při krájení cibule je rozdíl oproti noži s rovným ostřím opravdu nepatrný a podle mě jde hlavně o to zvyknout si na tento tvar čepele. Většinou při "prkýnkových činnostech" vše provádíme opět vnějším obloukem ostří, takže pronikání materiálem je zase velmi hladké.

P5030011.JPG(151 kb)

Nůž cibuli od poloviny řezu rozlamuje, ale to je dáno tloušťkou čepele, což je daň za jeho robustnost a určitou houževnatost, kterou od nožů této kategorie požadujeme. Agresivní látky z cibule, citronů nebo kiwi nezanechávají na čepeli žádné stopy, takže použitá ocel je proti nim dostatečně odolná. Krájení chleba a jiného pečiva už je potom standardně pohodovou záležitostí. Nůž je příjemně malý, velikostí srovnatelný například s větším zavíracím Dozierem od firmy Ka-Bar(4070). Takže velmi šikovný při práci, ale při tom dostatečně masivní, aby snesl i hrubší zacházení, kterému se občas nevyhneme a s pečlivě propracovanou ergonomií rukojeti. S trochou nadsázky by se dal nazvat "pevným zavírákem" na každodenní nošení. Menší slabinou je dodávané pouzdro, ale to je určitě nejmenší problém. Jinak mě tento robustní šikovný pracant opravdu příjemně překvapil a myslím že pro uživatele, kteří mají rádi lehce netradiční přitom praktické tvary, by mohl být Kershaw Echo vhodnou volbou. Navíc podle mě za velmi slušnou cenu.

Celková délka nože:220 mm
Délka čepele:100 mm
Délka ostří:90 mm
Délka rukojeti:123 mm
Tloušťka čepele v nejsilnějším místě:4 mm


GERO
RECENZE
3.3.2017 - TOP36 EDC nožů podle noze-nuz.com


AKTUALIZOVANÝ SEZNAM SKLADOVÝCH POLOŽEK - KLIKNOUT ZDE !!

VŠE V TOMTO SLOUPCI SKLADEM

CR2125KV CRKT BLACK ULTIMA WITH VEFF SERRATIONS

CN21095403 China Silver Shadow Triple Set

NE16 Nemesis Afterburner Neck Knife

ON8904 Ontario Joe Pardue Utilitac II

CS17T Cold Steel Kobun

ON8848 ONTARIO RAT 1 LINERLOCK PLAIN

719075 Kuro Higonokami (Pocket Knife)leather case

CS49LCKZ Cold Steel SRK SK5 Steel

CS49LRTZ Cold Steel Recon Tanto SK5 Steel

CR2841 CRKT Kommer 2-Shot Lockback

ON8867 Ontario Rat 1 With D2 Steel

TM6520 Timberline Wegner Simba GHS

TM1233 Timberline A/O Vallotton

KS6034 Kershaw Emerson CQC-6K

BR928 Browning Featherweight

BRK1301 ESEE Avispa

SCHOTF3 Schrade Viper Out The Front

KA4073 Ka-Bar Dozier Skeleton

719054 Hiromoto Saku Hocho, Santoku

KS4035TIKVT Kershaw Nura Framelock

KS4030TIKVT Kershaw Nura Framelock

G1643G Gerber EZ Out DPSF S30V Satin

G1648G Gerber EZ Out DPSF S30V Black

BRK1301 ESEE Avispa Black

ZT0452CF Zero Tolerance Large Sinkevich

ZT0562 Zero Tolerance Hinderer Slicer

SC142G Spyderco Resilience G-10 Handle

ON8848 ONTARIO RAT 1 LINERLOCK PLAIN

BO120623 Boker Terra Africa II.

SWMP1 S&W M&P1 Assisted Opener Plain

GH2034 HIBBEN COMPETITION THROWER TRIPLE SET

www.clipboards.cz


Dodávky a užitkové vozy - DOCAR

ČERSTVÁ KÁVA - poznejte rozdíl!
Vše co jste dosud pili se nedá srovnat s ČERSTVOU KÁVOU...

Horská kola - www.horskakola.cz
optimalizace PageRank.cz