Nože - Nůž

k nožům Zero Tolerance - pouzdro zdarma
Nože - Nůž hlavní strana |  Nožířské oceli |  Materiály střenek |  Typy čepelí |  Typy pojistek |  Tabulka složení nožířských ocelí |  Čepele - tvary, broušení |  VIDEA NOŽŮ |  Výběr nože |  Zubaté vs. rovné ostří |  Černěná vs. nečerněná čepel |  O výrobcích nožů |  Nože ve filmu |  AKTUALITY, RECENZE |  KONTAKT-OBJEDNÁVKY-OP  Základní informace o nožích aneb než se začnete ptát - čtěte !
  
NABÍDKA ZNAČEK NOŽŮ :
AKTUALITY
SKLADEM
SLEVY-AKCE
ABKT Tac
Aku Strike
Al Mar
Amare
Anglesey
Anza
Artisan
Bad Blood
Bark River
Bastinelli Creations
Bastion
Bear & Son
Becker Knife & Tool
Benchmark
Beretta
Bestech Knives
Beyond EDC
Blackjack Classic
Blackhawk Blades
Blade Tech
Boker
Bradford Knives
Bradley
Brous Blades
Browning
BucknBear
Byrd by Spyderco
Camillus
Canal Street
Cardsharp2 IS
Case Cutlery
CDS
CH Knives
Cherusker
Civivi
CJRB
Cold Steel
Combat Ready
Condor
Columbia River (C.R.K.T.)
CS Green River Tactical
CSSD/SC Bram Frank Design
Cudeman
Defcon Blade Works
Deejo
Dendra
DICTUM
Dog Tag
Double Star
Douk-Douk
Down Under
DOVO
DPX Hest
Du-Star
Eickhorn Solingen
Elite Tactical
Emerson
Entrek
EOS
ESEE
Florian Knives
Flytanium
FOBOS Knives
Fred Perrin
G.Sakai
Ganzo
Gerber
Grohmann
GT Knives
Guardian Tactical
Havalon
Hazen Knives
Heckler & Koch
Hibben Knives
Hogue
Honey Badger
Hen&Rooster
HTM
IXL
Ka-Bar
Kanetsune
Kansept
Kellam Finland
Ken Warner
Kero
Kershaw
Kissing Crane
Kizer
Kizlyar
Komoran
Krudo
Kubey
Landi
Lansky Knives
Linder
Mantis Knives
Marbles
Marttiini
Maserin
Master Cutlery
Maxpedition
Maxpedition Knives
Maxx
Mcusta
Medford
Meyerco
Mil-Tac
Mission
Moki
Mora
Muela
My Parang
Myerchin
Nagao Higonokami
Nemesis
Nezařazeno
Nieto
Nože-Nůž
Ocean Master
Ohta
Old Hickory
Ontario Knives
OTTER-Messer
Outdoor Edge
Pena Knives
Pouzdra na noěľe
Pro Tech
Pro Tool
Puma
Quartermaster
Queen Cutlery
QSP Knife
RAMBO
Randall King
Ranger Knives
RAT Cutlery
Real Steel
Reate Knives
Remington
R. Murphy
Robert David Laguiole
Roper
Rough Rider
Ruger
RUIKE
S-TEC
Sanrenmu
SBĚRATELSKÉ A RARITNÍ NOŽE
Scagel
SCAR Blades
Sheffield
Shadow Tech
Schrade
Smith & Wesson (S&W)
Spartan Blades
Spyderco
StatGear
Stedemon
Steel Will
Svord
Timberline Knives
TOPS Knives
Ultra-X
United Cutlery
Utica
UZI
V NIVES
We Knife Co Ltd
Witharmour
Wild Steer
Willumsen
Wilson Tactical
Zero Tolerance

PODLE POUŽITÍ :
KUCHYŇSKÉ NOŽE
Filetovací nože
Pouzdra na nože
Vrhací nože
Záchranářské nože
Škrtadla (podpalovače)
Damaškové nože
Potápěčské nože
Údržba nožů
Taktická pera, Teleskopické obušky, Nunchaku, Kubotan, Sebeobrana
Paracord Survival Bracelet
Paracord - Parachute Cord
Paracord Lanyard
FIDGET SPINNERS
SBĚRATELSKÉ A RARITNÍ NOŽE

BROUSKY
BRUSIVO :

KAMENOŽROUT (STONEEATER)
Lansky
Spyderco
DMT
KME Sharpeners
C.R.K.T.
EZE-LAP
Norton Sharpeners
Japanese Waterstone
Hewlett Sharpeners
Gerber
Boker
CASE
Kershaw
Marbles
Arkansas Sharpeners
Smith's Sharpeners
Schrade Sharpeners
Warthog
Work Sharp
Kapesní brousky
Belgické břidlice
Vodní kameny Suehiro/Cerax
Vodní kameny Naniwa
Vodní kameny King/Sun Tiger
Real Steel
KMFS - český brusný systém


KONTAKT
OBJEDNÁVKA


zavírací nože
nože s pevnou čepelí
kuchyňské nože
lovecké nože
rybářské nože
vojenské nože
kapesní nože
dýky
brusivo brousky


UŽITEČNÉ INFORMACE :
Převod jednotek (inch na cm...atd)

Anglicko-český nožířský slovníče

Nožířské ocele

Sitemap Nože-Nůž
Sitemap.txt
Sitemap.xml


Materiály na výrobu střenek - rukojetí
Nože - Nůž

Materiály střenek

 Materiály rukojetí, příp. pouzder nožů

 

 

G10/FR4 Glass Sheets Reinforced Epoxy

Vysokotlaký laminát (zahrnovaný pod obchodní název Micarta(!)) je skleněnými vlákny vyztužená epoxidová hmota, označená značkou G10/FR4. Přírodní má žlutavou až nazelenalou barvu.Velmi všestranné použití spolu s dalšími lamináty a kompozity; má tendenci být vyroben s vlákny v celku, které jsou vytvarovány dl požadovaného tvaru a následně zality epoxidovou pryskyřicí s tvrdidlem. Má extrémně dobré mechanické vlastnosti (pevnost), trvanlivé dielektrické vlastnosti, dobré fyzikální vlastnosti (odolnost proti nasákavosti i vysycháni).

 

FRN

Sklolaminátem vyztužený nylon,který je ručně formovaný s dvousměrnou orientací vláken (Bi-Directional Texturing) pro preferenci tahu a ergonomicky upravený. Uvnitř jsou obvykle usazené vodící lišty z nerezových ocelí, které zvyšují celkovou pevnost nože (bez markantního zvýšení jeho váhy) a vytváří podmínky pro upevnění přídavných vnějších a vnitřních komponent nože. Tím se zvyšuje dojem robustnosti a tuhosti. Textura je podle šablony ve vhodném tvaru tlakově zalita v černém FRN.V konečném provedení je rukojeť odolná proti změnám teploty a chemikáliím.

 

Zytel

termoplastický materiál používaný na odlévání rukojetí nožů, který obsahuje obvykle 25 až 50% řezaných skleněných, kevlarových nebo uhlíkových vláken.


Aluminium – obvykle tzv. letecký hliník (zvýšená pevnost vlivem očkování). V litém stavu bývá doplněn vložením protiskluzového neoprénového proužku z co-polymeru (firma Kerhaw). Je mimořádně trvanlivý a lehký. Bývá povlakován práškovou metodou, příp. vrstvou kysličníku – anodizovaný hliník.


Titanium –
slitina titanu a doprovodného prvku (Al, V apod.), která není orientovaná na vysokou pevnost, resp. tvrdost, ale je maximálně zvýrazněna odolnost titanu proti korozi, která je maximální po pokrytím materiálu mikrovrstvou oxidu titaničitého.

 


Stainless Steel –
nerezová ocel nižší tvrdosti, s dostatečným obsahem chrómu pro zajištění elektropositivního chování materiálu, která nemá zvláštní požadavky na tvrdost, jen na dobrou obrobitelnost(!) a leštitelnost.


Rosewood –
palisandrové dřevo, které je nazýváno růžovým je vhodným materiálem rukojetí dražších nožů. Dřevo lze brousit a dokonce i leštit


Micarta

při vysokém tlaku vrstvený fenolický rezin na plátně nebo papíru pro vodě odolné rukojeti  dražších nožů pod původní obchodní značkou Westinghouse. Dodává se v různých barvách, které lze získat zabarvením pryskyřice.


Dupot

Jedná se o aplikaci vysoce odolného syntetického vlákna M5 Fiber, které bylo vyvinuto pro potřeby U.S.Army Soldier System jako náhrada za vlákna z Aramidu a Dyneemy. Má dobrou odolnost proti přímým plamenům, termálním účinkům, UV záření a je vhodné pro výrobu kompozitních struktur. Vlákna jsou méně křehká než vlákna uhlíková.


Paroží

Jako kostní útvar je materiál na výrobu rukojetí nožů ze shozů jelena evropský (červeného), který je na střenka užíván od dob počátků aplikace kovů na výrobu čepele a pravděpodobně ještě déle. Kvalita paroží u jelena je nejlepší ze všech paroží, které jsou používány na střenky u nožů. V kvalitě vnitřní stavby vápníkových trámků v celém průřezu je jelen evropský nenahraditelný jiným přírodní parožím (např. v U.S.A. jelen Axisův a Sambar).


Buvolí roh

Roh z buvola, který je mnohem širší u základny než paroží jelena a je to kožní útvar, který roste celý život, je krevně vyživovaný. Pevnostně je nižší než paroží, ale houževnatější, pružnější (adekvátní odumřelé části kopyt koní!)

 

Africké černé dřevo

Je často nazýváno Mosambickým ebonitem; je sytě černé s hnědým žilkováním nebo mramorováním. Používá se na výrobu klarinetů a je také jedním z nejlepších dřevin na výrobu rukojetí nožů.

Amber

Fosilní zkameněliny z prehistorických rostlin, které se většinou používají v klenotnictví (např. Jantar). Dnes lze tento materiál vidět i u nožířských prací ruční provenience (DAlton Holder).

 

Amboyna wood

Je vzácné exotické tvrdé dřevo se zvláštní vůní, které má mnoho barevných odstínů od žluté přes zlatě hnědou až po červenou. Používá se v oblasti nábytkářské (vykládání). Je to excelentní dřevo pro oboustranné obtáčení a dokončování z džunglí jižní tropické Asie.

 

Balistická látka

Silná nylonová látka pro obaly střelných zbraní a pouzdra nožů.

 

Černá perleťovina

Má správný název „Černý ret perleti“. Je to velmi vzácná a pravděpodobně nejdražší perleť ze všech perleťovin.

 

Bolster

Kovový materiál na konec čepele rukojeti nože; dnes je to obvykle slitina stříbra a niklu nebo nerezová měkká ocel.V případě méně drahých nožů může být nahrazen podeutektoidní ocelí , resp. téměř „čistým“ železem.

 

Cordia wood

 

Je velmi podobné dřevo týkovému dřevu a je používané pro jeho náhradu v oblasti stavby lodí a na trvanlivé dřevěné rukojeti.

 

 

 

Desert Ironwood (pouštní železné dřevo)

 

Původně dřevo ze Sonorské pouště (severní Mexiko a jižní Arizona) je dřevo s vysokou hustotou nenasákavých vláken, na řezu zrnité, které lze velmi dobře leštit a které tmavne používáním a časem.

 

 

Kevlar

 

Materiál velké pevnosti vláknitého charakteru, který se používá na výrobu neprůstřelných vest a jako náplňový materiál pro vyztužení do různých termoplastických hmot na výrobu rukojetí nožů. Jeho pevnost dosahuje pevnosti nerezové oceli. Dle chemické modifikace může být i nehořlavý.

 

 

Kraton

 

Materiál velmi podobný gumě, který může být odléván do tvaru rukojeti nože, nebo jeho části a umožňuje lepší uchopení nástroje.

 

 

Kydex

 

Materiál pro velmi pevné a z hlediska odolnosti proti povětrnostním vlivům výhodné pouzdra nožů. Musí být odléván pro každý tvar nože. Nejznámějším výrobcem pouzder z Kodexu je R. L. Dozier.

 

 

Perleť

 

Je u výrobců nožů velmi populární a drahý materiál ulity ústřice perlorodky z jižního Pacifiku.

 

 

Novaculit (Novakulit)

 

Je od latinského názvu odvozené jméno pro kámen z Arkansasu (tzv. Arkansas Stone). Na střenky bývá používaný řezaný kámen, který má různou hustotu a je k nalezení od hrubé až k velmi jemné struktuře.

 

 

Oosic

 

Je materiál z kosti, která se nachází v penisu mrožů, kteří jsou obdaření takovou kostí stejně jako psi, medvědi apod. Kost je dostatečně velká na rukojeť nože a je spíše víc populární než hezká.

 

 

Rucarta

 

Je umělý materiál, který nabízí atraktivnost vzhledu, velkou pevnost a trvanlivost. Jedná se o fenolickým rezinem zalita vrstvená látka, která mu dodává směrovou pevnost. Je to obchodní značka A. G. Russella.

 

 

Spacer

 

Materiál vkládaný mezi materiál rukojeti a jílce nebo záštity nože; obvykle kontrastní barvy.

 

Zpracoval :
doc. Ing. Michal Černý, CSc
RECENZE
3.3.2017 - TOP36 EDC nožů podle noze-nuz.com


AKTUALIZOVANÝ SEZNAM SKLADOVÝCH POLOŽEK - KLIKNOUT ZDE !!

VŠE V TOMTO SLOUPCI SKLADEM

CR2125KV CRKT BLACK ULTIMA WITH VEFF SERRATIONS

KA4062BLU KABAR DOZIER FOLDING HUNTER BLUE

CN21095403 China Silver Shadow Triple Set

NE16 Nemesis Afterburner Neck Knife

ON8904 Ontario Joe Pardue Utilitac II

CS17T Cold Steel Kobun

ON8848 ONTARIO RAT 1 LINERLOCK PLAIN

719075 Kuro Higonokami (Pocket Knife)leather case

CS49LCKZ Cold Steel SRK SK5 Steel

CS49LRTZ Cold Steel Recon Tanto SK5 Steel

CR2841 CRKT Kommer 2-Shot Lockback

ON8867 Ontario Rat 1 With D2 Steel

KS6034 Kershaw Emerson CQC-6K

BRK1301 ESEE Avispa

KA4073 Ka-Bar Dozier Skeleton

719054 Hiromoto Saku Hocho, Santoku

KS4035TIKVT Kershaw Nura Framelock

KS4030TIKVT Kershaw Nura Framelock

G1643G Gerber EZ Out DPSF S30V Satin

G1648G Gerber EZ Out DPSF S30V Black

BRK1301 ESEE Avispa Black

ZT0452CF Zero Tolerance Large Sinkevich

SC142G Spyderco Resilience G-10 Handle

ON8848 ONTARIO RAT 1 LINERLOCK PLAIN

SWMP1 S&W M&P1 Assisted Opener Plain

GH2034 HIBBEN COMPETITION THROWER TRIPLE SET

www.clipboards.cz


Dodávky a užitkové vozy - DOCAR

ČERSTVÁ KÁVA - poznejte rozdíl!
Vše co jste dosud pili se nedá srovnat s ČERSTVOU KÁVOU...Horská kola - www.horskakola.cz
optimalizace PageRank.cz