Nože - Nůž

k nožům Zero Tolerance - pouzdro zdarma
Nože - Nůž hlavní strana |  Nožířské oceli |  Materiály střenek |  Typy čepelí |  Typy pojistek |  Tabulka složení nožířských ocelí |  Čepele - tvary, broušení |  VIDEA NOŽŮ |  Výběr nože |  Zubaté vs. rovné ostří |  Černěná vs. nečerněná čepel |  O výrobcích nožů |  Nože ve filmu |  AKTUALITY, RECENZE |  KONTAKT-OBJEDNÁVKY-OP  Základní informace o nožích aneb než se začnete ptát - čtěte !
 
NABÍDKA NOŽŮ :
AKTUALITY
SKLADEM
SLEVY-AKCE
ABKT Tac
Acta Non Verba
Aku Strike
Al Mar
Amare
Anglesey
Anza
Artisan
Bad Blood
Bark River
Bastinelli Creations
Bastion
Bear & Son
Becker Knife & Tool
Benchmark
Beretta
Bestech Knives
Beyond EDC
Blackjack Classic
Blackhawk Blades
Blade Tech
Boker
Bradford Knives
Bradley
Brous Blades
Browning
BucknBear
Burke
Byrd by Spyderco
Camillus
Canal Street
Cardsharp2 IS
Case Cutlery
CDS
CH Knives
Cherusker
Civivi
CJRB
Cold Steel
Coleman
Combat Ready
Condor
Columbia River (C.R.K.T.)
CS Green River Tactical
CSSD/SC Bram Frank Design
Cudeman
Defcon Blade Works
Deejo
Dendra
DICTUM
Dog Tag
Double Star
Douk-Douk
Down Under
DOVO
DPX Hest
Du-Star
Eickhorn Solingen
Elite Tactical
Emerson
Entrek
EOS
ESEE
FirstEdge
Fisher Space Pen
Florian Knives
Flytanium
FOBOS Knives
Fred Perrin
G.Sakai
Ganzo
Gerber
Great Eastern
Grohmann
GT Knives
Guardian Tactical
Hanwei
Havalon
Hazen Knives
Heckler & Koch
Hibben Knives
Hogue
Hen&Rooster
HTM
IC.CUT
IDL Tools
Iisakki
IXL
Junglee
Ka-Bar
Kanetsune
Kellam Finland
Ken Warner
Kero
Kershaw
Kissing Crane
Kizer
Kizlyar
Komoran
Krudo
Landi
Lansky Knives
Linder
Mantis Knives
Marbles
Marttiini
Maserin
Master Cutlery
Maxpedition
Maxpedition Knives
Maxx
Mcusta
Medford
Meyerco
Mil-Tac
Mission
Moki
Mora
Muela
My Parang
Myerchin
Nagao Higonokami
Nemesis
Nezařazeno
Nieto
Nože-Nůž
Ocean Master
Ohta
Old Hickory
Ontario Knives
OTTER-Messer
Outdoor Edge
Pena Knives
Pouzdra na nože
Pro Tech
Pro Tool
Puma
Quartermaster
Queen Cutlery
QSP Knife
RAMBO
Randall King
Ranger Knives
RAT Cutlery
Real Steel
Reate Knives
Remington
R. Murphy
Robert David Laguiole
Roper
Rough Rider
Ruger
RUIKE
S-TEC
Sanrenmu
Scagel
SCAR Blades
Sheffield
Shadow Tech
Schrade
Smith & Wesson (S&W)
Spartan Blades
Spyderco
StatGear
Stedemon
Steel Will
Svord
Swiss Tech
Timberline Knives
Tool Logic
TOPS Knives
Ultra-X
United Cutlery
Utica
UZI
V NIVES
We Knife Co Ltd
Wild Steer
Wilson Tactical
Zero Tolerance

PODLE POUŽITÍ :
KUCHYŇSKÉ NOŽE
Filetovací nože
Pouzdra na nože
Vrhací nože
Záchranářské nože
Meče, Katana...
Škrtadla (podpalovače)
Damaškové nože
Potápěčské nože
Údržba nožů
Taktická pera, Teleskopiké obušky, Nunchaku, Kubotan, Sebeobrana
Paracord Survival Bracelet
Paracord - Parachute Cord
Paracord Lanyard
FIDGET SPINNERS

BROUSKY
BRUSIVO :

Lansky
Spyderco
DMT
KME Sharpeners
C.R.K.T.
EZE-LAP
Norton Sharpeners
Japanese Waterstone
Hewlett Sharpeners
Gerber
Boker
CASE
Kershaw
Marbles
Arkansas Sharpeners
Smith's Sharpeners
Schrade Sharpeners
Warthog
Work Sharp
Kapesní brousky
Belgická břidlice
Vodní kameny Suehiro/Cerax
Vodní kameny Naniwa
Vodní kameny King/Sun Tiger
Real Steel
KMFS - český brusný systém

VÝROBA NOŽŮ :
Nožířské oceli - prodej

Dárkové krabičky na nože

DALŠÍ DOSTUPNÉ ZNAČKY...


KONTAKT
OBJEDNÁVKA


zavírací nože
nože s pevnou čepelí
kuchyňské nože
lovecké nože
rybářské nože
vojenské nože
kapesní nože
dýky
brusivo brousky


UŽITEČNÉ INFORMACE :
Převod jednotek (inch na cm...atd)

Anglicko-Český nožířský slovníček

Nožířské ocele

Výborná stránka o ocelích (Knife blade materials)

Broušení nožů - Ostření klasickým způsobem

Sitemap Nože-Nůž
Sitemap.txt
Sitemap.xml


Nože - Nůž - Recenze Bratříčci od Kershaw recenze

Bratříčci od Kershaw

Všechny tři recenzované nože od firmy Kershaw patří mezi cenově velmi dostupné lovecké nože, zhotovené z oceli 8CR13MOV, dle výrobce s tvrdostí 56 až 58 HRC. Některé základní rysy mají shodné, v řadě podrobností se však liší. Nejdříve k popisu jednotlivých nožů.
Model Echo stojí cenově nejvýše. Jeho rukojeť je navržená podle Kena Oniona, drop point čepel je 10,2 cm dlouhá, celý nůž měří 22 cm. Konstrukce nože je full tang. Váha se pohybuje kolem 136 gramů. Rukojeť je plastová s listovým vzorem, zdrsněná pro jistější úchop, má otvor na závěsnou šňůru. Pouzdro je látkové s výztuhou z plastu proti proříznutí.
Bear Hunter II je největší z recenzované trojice. Čepel měří 11,4 cm, celková délka je 24,4 cm. Konstrukce nože je na trn, rukojeť je plastová s hlubokým vybráním na prsty. Nůž váží asi 150 gramů. Patří k němu kožené pouzdro.
Nejmenší z tria je Antelope Hunter II, jde v podstatě o zmenšenou verzi Bear Huntera. Čepel měří 9,2 cm, celý nůž 20,3 cm. Váha je 102 gramů. Plastová rukojeť má opět hluboké vybrání na prsty a nůž se dodává a koženým pouzdrem.

2.jpg(151 kb)

3.jpg(137 kb)

4.jpg(133 kb)

Řezání
Všechny tři nože jsem testoval s jejich továrním nabroušením a záměrně jsem je nijak výrazně neupravoval. Po vytažení z krabice byl nejlépe nabroušený Antelope, o něco hůře Bear - oba nože bez problémů holily. Echo bylo nejméně ostré, avšak plně funkční.
Při řezání jsem z materiálů využil především dřevo, v menší míře tenčí plasty, provazy a látku. Z trojice se nejlépe osvědčil Antelope a hned v závěsu Bear - i díky vyššímu a jedovatějšímu výbrusu. Echo má mohutnější čepel a při řezání zapadalo spíše do obvyklého průměru.
Všechny tři nože však zvládly bez problémů přípravu hoblinek na podpal, dělání nejrůznějších zářezů do dřeva, silové i jemné řezání, práci s potravinami. Subjektivně nejlépe se mi pracovalo s Antelope. Má sice kratší čepel, ale je díky tomu obratnější a lépe mi sednul do ruky. Měl rovněž největší řezivost a práce s ním šla dobře od ruky. Echo mě mírně zklamalo, i když po přebroušení si reputaci trochu napravilo. Delší řezání s ním nicméně nebylo žádným velkým potěšením a jako bushcraft nůž bych si ho nevybral.
"Kapří" test v závěru recenze nicméně dokládá, že jako lovecký - rybářský nůž Echo najde dobré uplatnění.


10.jpg(140 kb)

11.jpg(129 kb)

12.jpg(123 kb)

13.jpg(122 kb)

Úchop
Držení nože a ergonomie jednotlivých rukojetí se plně projevily právě při dlouhodobějším řezání. Se všemi třemi noži jsem měl mírný problém. Bear a Antelope mohou být problematické kvůli vybrání na prsty. Nože s podobnou rukojetí musí být vyrobeny tak, aby byly co nejvíce univerzální a dokázaly sednout do ruky větší i menší. Viděl bych proto užitečnější, kdyby výkrojky byly v tomto případě mělčí a rukojeť oblejší. Takto hluboké nejsou potřeba, a když se objevují, tak spíše na raritních modelech bojových nožů, například u některých modelů Randall či Blackjack. Mám ruku spíše středně velkou a v tom byla zmiňovaná potíž. Výkrojky u Bear na mě byly příliš velké, u Antelope zase příliš u sebe. Echo mi z tohoto hlediska sedlo nejlépe, ale nevyhovovalo mi u něj výrazné zdrsnění rukojeti a vroubky hned za čepelí. Při delší práci mě dřely do ruky. Hladká rukojeť z micarty by podle mého názoru znatelně tento nůž vylepšila. Se všemi třemi noži se ale za cenu jistých kompromisů pracovat dalo. Výhodou jejich rukojetí byl na druhou stranu velice jistý úchop.
Pro vyznavače techniky řezání, při které se drží nůž z boku a částečně se ruka s ním opírá o hrudník (díky čemuž lze provádět velice silově náročné řezy) nejsou nejvhodnější modely Bear a Antelope. Problém opět dělá vybrání na prsty, které tlačí při této technice do dlaně. Echo je v tomto směru bez problémů.

Sekání, štípání
Práce, které kladou větší důraz na pevnost nože, předurčují za vítěze testu hlavně Echo. Jeho velkou výhodou je full tang konstrukce a masivnější čepel. S Echem se tak dá štípat či sekat za použití dřevěného bucharu bez obav z toho, že se čepel vylomí. Echo v této činnosti obstálo dobře, především v oblasti štípání. Nůž překvapivě dobře sekal i švihem při využití své vlastní váhy. Dobře si vedl i Bear, který byl díky své velikosti rovněž dobrý při sekání pouhým švihem. Nejméně vhodný je na tyto činnosti Antelope. Při štípání se lehce začalo vykusovat jeho jemné ostří a čepel se začala ohýbat do strany.
Na drsnější zacházení bych jednoznačně volil Echo. Občasně by na tyto účely šel využít i Bear, Antelope pouze omezeně. Na účinné sekání a štípání vlastním švihem jsou všechny tři nože příliš lehké.

5.jpg(119 kb)

6.jpg(108 kb)

7.jpg(101 kb)

9.jpg(148 kb)

14.jpg(137 kb)

15.jpg(135 kb)

16.jpg(153 kb)

Ostří, broušení
Všechny tři nože se brousí dobře. Bear a Antelope jsou po pár přelíznutích diamantovým brouskem řádně jedovaté. U Echa trvá nabroušení nepatrně déle. Z hlediska trvanlivosti ostří je na tom nejlépe Echo. Atelope má ostří nejjemnější a náročnější činnosti na něm mohou zanechat patrné stopy.

Pouzdra
U Echa je pouzdro toulcové, vyrobené z látky s plastovou vložkou proti proříznutí. Pouzdro je zbarvené do "lesního" vzoru. Nůž v něm sedí bezpečně, pouzdro sedí dobře na opasku a nepřekáží. Svým designem mě nicméně tento typ futrálu nijak nenadchl. Více se mi líbily kožená pouzdra u Bear a Antelope. Mají tradiční vzhled a jsou dobře ušitá. Kůže je silná a pouzdro určitě vydrží každý vandr.

1.jpg(142 kb)

Shrnutí
Všechny tři nože patří do levnější kategorie a tomu logicky i odpovídají některé "mouchy", které se u nich objevují. Na všestranné použití a náročnější činnosti je nejlepší Echo. Na běžné řezání - jemné i náročné - je mým favoritem Antelope. Bear stojí někde uprostřed. Lidem s menší rukou bych jednoznačně doporučil Antelope, pokud má někdo "medvědí" tlapy, tak je pro něj správná volba Bear. Za pořizovací cenu se všechny tři nože jednoznačně vyplatí - odvedou spoustu práce a vydrží majiteli při dobrém zacházené léta. Pro nenáročné uživatele, kteří nechtějí za nůž dávat horentní sumy, jsou to ideální kudly. Fajnšmekři z nich nadšení nebudou, ale určitě se neztratí ani u nich jako "nůž na všechno", například na zahradě nebo v dílně.

Ormovo Echo a kapři
Kershaw Echo se dá na vánočního kapra a jakékoliv jiné ryby podobné velikosti použít velmi dobře. Nejde jen o to, že má velmi dobrou ergonomii rukojeti, takže se dobře drží obráceně při otvírání ryby a že ručka neklouže a má zdrsnění na přítlačných místech, ale i o to, že čepel je vhodně tvarovaná (středový hrot, osa čepele svírá s osou ručky tupý úhel, čepel má vysoký plochý výbrus a není zbytečně silná. Takže když to vezmeme popořadě, tak s nožem rybu snadno zabijeme (na omráčení by tedy byl vhodnější třeba MOD-4 :-), ale proříznutí a vykrvení jak ocasu, tak břicha mezi skřelemi je otázkou okamžiku). Pak následuje pro někoho nejnepříjemnější úkon zbavit rybu šupin. Já už dlouhá léta neškrábu, ale podřezávám šupiny v plátech od kůže, zdaleka nejvhodnější je na to úzký filetovací nůž s pružnou čepelí, ale díky středovému hrotu to s Kershaw Echo jde také (dobré jsou také Grohmánky). Pak otevřeme rybu (středový hrot je opět výhodou), vyndáme vnitřnosti a uřízneme hlavu a ocas (nůž je pevný, dobře se do něj dá opřít, bez problému). Filetování dělám nejraději s tenkým a pružným filetovacím nožem, takže Echo použijeme spíš na podkovy. Předtím ořežeme ploutve (to je opět silový test, výhodou je esovitě prohnutý tvar ostří, dá se přitlačit a zapáčit do kolíbky). Nakonec vyndáme z hlavy žábry a oči, rybu a nůž omyjeme a máme hotovo. V zásadě si dovedu Kershaw Echo představit jako jediný nůž, se kterým není problém několik ryb zpracovat. Navíc je to nůž, se kterým připravíte před výlovem vše potřebné a po výlovu uklidíte vše potřebné. Plastová rukojeť je inertní a nechytá pachy. Ideální univerzál.

GORSHI


RECENZE
3.3.2017 - TOP36 EDC nožů podle noze-nuz.com


AKTUALIZOVANÝ SEZNAM SKLADOVÝCH POLOŽEK - KLIKNOUT ZDE !!

VŠE V TOMTO SLOUPCI SKLADEM

CR2125KV CRKT BLACK ULTIMA WITH VEFF SERRATIONS

CN21095403 China Silver Shadow Triple Set

NE16 Nemesis Afterburner Neck Knife

ON8904 Ontario Joe Pardue Utilitac II

CS17T Cold Steel Kobun

ON8848 ONTARIO RAT 1 LINERLOCK PLAIN

719075 Kuro Higonokami (Pocket Knife)leather case

CS49LCKZ Cold Steel SRK SK5 Steel

CS49LRTZ Cold Steel Recon Tanto SK5 Steel

CR2841 CRKT Kommer 2-Shot Lockback

ON8867 Ontario Rat 1 With D2 Steel

TM6520 Timberline Wegner Simba GHS

TM1233 Timberline A/O Vallotton

KS6034 Kershaw Emerson CQC-6K

BR928 Browning Featherweight

BRK1301 ESEE Avispa

SCHOTF3 Schrade Viper Out The Front

KA4073 Ka-Bar Dozier Skeleton

719054 Hiromoto Saku Hocho, Santoku

KS4035TIKVT Kershaw Nura Framelock

KS4030TIKVT Kershaw Nura Framelock

G1643G Gerber EZ Out DPSF S30V Satin

G1648G Gerber EZ Out DPSF S30V Black

BRK1301 ESEE Avispa Black

ZT0452CF Zero Tolerance Large Sinkevich

ZT0562 Zero Tolerance Hinderer Slicer

SC142G Spyderco Resilience G-10 Handle

ON8848 ONTARIO RAT 1 LINERLOCK PLAIN

BO120623 Boker Terra Africa II.

SWMP1 S&W M&P1 Assisted Opener Plain

GH2034 HIBBEN COMPETITION THROWER TRIPLE SET

www.clipboards.cz


Dodávky a užitkové vozy - DOCAR

ČERSTVÁ KÁVA - poznejte rozdíl!
Vše co jste dosud pili se nedá srovnat s ČERSTVOU KÁVOU...

Horská kola - www.horskakola.cz
optimalizace PageRank.cz