Nože - Nůž

k nožům Zero Tolerance - pouzdro zdarma
Nože - Nůž hlavní strana |  Nožířské oceli |  Materiály střenek |  Typy čepelí |  Typy pojistek |  Tabulka složení nožířských ocelí |  Čepele - tvary, broušení |  VIDEA NOŽŮ |  Výběr nože |  Zubaté vs. rovné ostří |  Černěná vs. nečerněná čepel |  O výrobcích nožů |  Nože ve filmu |  AKTUALITY, RECENZE |  KONTAKT-OBJEDNÁVKY-OP  Základní informace o nožích aneb než se začnete ptát - čtěte !
 
NABÍDKA NOŽŮ :
AKTUALITY
SKLADEM
SLEVY-AKCE
ABKT Tac
Acta Non Verba
Aku Strike
Al Mar
Amare
Anglesey
Anza
Artisan
Bad Blood
Bark River
Bastinelli Creations
Bastion
Bear & Son
Becker Knife & Tool
Benchmark
Beretta
Bestech Knives
Beyond EDC
Blackjack Classic
Blackhawk Blades
Blade Tech
Boker
Bradford Knives
Bradley
Brous Blades
Browning
BucknBear
Burke
Byrd by Spyderco
Camillus
Canal Street
Cardsharp2 IS
Case Cutlery
CDS
CH Knives
Cherusker
Civivi
CJRB
Cold Steel
Coleman
Combat Ready
Condor
Columbia River (C.R.K.T.)
CS Green River Tactical
CSSD/SC Bram Frank Design
Cudeman
Defcon Blade Works
Deejo
Dendra
DICTUM
Dog Tag
Double Star
Douk-Douk
Down Under
DOVO
DPX Hest
Du-Star
Eickhorn Solingen
Elite Tactical
Emerson
Entrek
EOS
ESEE
FirstEdge
Fisher Space Pen
Florian Knives
Flytanium
FOBOS Knives
Fred Perrin
G.Sakai
Ganzo
Gerber
Great Eastern
Grohmann
GT Knives
Guardian Tactical
Hanwei
Havalon
Hazen Knives
Heckler & Koch
Hibben Knives
Hogue
Hen&Rooster
HTM
IC.CUT
IDL Tools
Iisakki
IXL
Junglee
Ka-Bar
Kanetsune
Kellam Finland
Ken Warner
Kero
Kershaw
Kissing Crane
Kizer
Kizlyar
Komoran
Krudo
Landi
Lansky Knives
Linder
Mantis Knives
Marbles
Marttiini
Maserin
Master Cutlery
Maxpedition
Maxpedition Knives
Maxx
Mcusta
Medford
Meyerco
Mil-Tac
Mission
Moki
Mora
Muela
My Parang
Myerchin
Nagao Higonokami
Nemesis
Nezařazeno
Nieto
Nože-Nůž
Ocean Master
Ohta
Old Hickory
Ontario Knives
OTTER-Messer
Outdoor Edge
Pena Knives
Pouzdra na nože
Pro Tech
Pro Tool
Puma
Quartermaster
Queen Cutlery
QSP Knife
RAMBO
Randall King
Ranger Knives
RAT Cutlery
Real Steel
Reate Knives
Remington
R. Murphy
Robert David Laguiole
Roper
Rough Rider
Ruger
RUIKE
S-TEC
Sanrenmu
Scagel
SCAR Blades
Sheffield
Shadow Tech
Schrade
Smith & Wesson (S&W)
Spartan Blades
Spyderco
StatGear
Stedemon
Steel Will
Svord
Swiss Tech
Timberline Knives
Tool Logic
TOPS Knives
Ultra-X
United Cutlery
Utica
UZI
V NIVES
We Knife Co Ltd
Wild Steer
Wilson Tactical
Zero Tolerance

PODLE POUŽITÍ :
KUCHYŇSKÉ NOŽE
Filetovací nože
Pouzdra na nože
Vrhací nože
Záchranářské nože
Meče, Katana...
Škrtadla (podpalovače)
Damaškové nože
Potápěčské nože
Údržba nožů
Taktická pera, Teleskopiké obušky, Nunchaku, Kubotan, Sebeobrana
Paracord Survival Bracelet
Paracord - Parachute Cord
Paracord Lanyard
FIDGET SPINNERS

BROUSKY
BRUSIVO :

Lansky
Spyderco
DMT
KME Sharpeners
C.R.K.T.
EZE-LAP
Norton Sharpeners
Japanese Waterstone
Hewlett Sharpeners
Gerber
Boker
CASE
Kershaw
Marbles
Arkansas Sharpeners
Smith's Sharpeners
Schrade Sharpeners
Warthog
Work Sharp
Kapesní brousky
Belgická břidlice
Vodní kameny Suehiro/Cerax
Vodní kameny Naniwa
Vodní kameny King/Sun Tiger
Real Steel
KMFS - český brusný systém

VÝROBA NOŽŮ :
Nožířské oceli - prodej

Dárkové krabičky na nože

DALŠÍ DOSTUPNÉ ZNAČKY...


KONTAKT
OBJEDNÁVKA


zavírací nože
nože s pevnou čepelí
kuchyňské nože
lovecké nože
rybářské nože
vojenské nože
kapesní nože
dýky
brusivo brousky


UŽITEČNÉ INFORMACE :
Převod jednotek (inch na cm...atd)

Anglicko-Český nožířský slovníček

Nožířské ocele

Výborná stránka o ocelích (Knife blade materials)

Broušení nožů - Ostření klasickým způsobem

Sitemap Nože-Nůž
Sitemap.txt
Sitemap.xml


C12G_L.jpg(38 kb)

Nikoliv scénář na téma Spyderco Civilian, ale jeho využití
Nože - Nůž

Příslušník protidrogové brigády agent Harry Barker byl rád, že se konečně vrátil ze své třídenní realizace v jihozápadní Virginii. V čele jeho týmu spolupracujícím se státní policií, místním šerifem a jeho pomocnou smečkou se doslova vyřádili na rozprášení gangu, který zamořil skrze smečku drsných dealerů poklidná městečka a životy slušných rodin v okolí velmi zrádným Metamfetaminem.
Harry byl od přírody velmi opatrný muž. Nikdy zbytečně neriskoval a jeho osobní bezpečnost i krytí kolegů zajišťoval poniklovaný Colt Commander cal.45 ACP série 70. Jeho výzor při tasení nekřičí: "pozor, policie", tak, jako Glock nebo Sig Sauer a přitom je dostatečně razantní. Je takzvaně zastavující. A to i pro velmi drsné nátury. Agent, pokud se takto výzbrojí, se pak řadí spíše k pronásledovaným drogovým dealerům, protože zbraň vypadá velmi dobře a tedy vlastně zle. Tento artefakt potvrzuje i perletí vykládaná rukojeť. To rovněž není pro člena protidrogové brigády zrovna typické.

cz_17999.jpg(37 kb)


Colt Commander cal.45 ACP


Jen co za Harrym zapadly domovní dveře vyťukal po paměti kód alarmu proti vloupání a pomazlil se s Terrym, velkým psem. Položil svoji pětačtyřicítku na konferenční stolek v obýváků, popadl z lednice pivo, padnul do křesla a podvědomě zapnul televizi. Po dvou dlouhých doušcích upadl do hlubokého spánku. Bezvědomí přišlo tak rychle, že si ani nevyzul boty.
Hlasité chrápání trvalo skoro tři hodiny. Zachroptěl vysušenými hlasivkami, procitnul a promnul si oči. Jakmile prohlédl, začal rekognoskovat místnost a hledat aktovku. Teď si vzpomněl. Zůstala v autě. V kufru. Uchopil klíče a bez rozmyslu vyběhl ven. A v zápětí toho trpce litoval. Jakmile se sklonil a zasunul klíč do zámku kufru auta, jako blesk jím projela bolest a na kříže mu dopadl tvrdý úder basebalovou pálkou.
"Apríl, ty hajzle", zaznělo nad ním. "Snad jsi si nemyslel, že na tebe zapomeneme, že ne"?
Za poslední rok se jeho zásluhou dostalo do vězení dost lidí nato, že něco podobného měl čekat. Útočník byl jistě poslán některým z bosů.
Padl na zem. Místo očekávané druhé rány však najednou ucítil obrovskou váhu útočníka a jeho chlupaté předloktí na krku. Kravata ho zbavovala nejen tolik potřebného kyslíku, ale postupně i vjemu okolí. Zvuky se začaly vzdalovat. Poslední myšlenka projela vědomím tím správným směrem. Zajel rukou do kalhot a palcem podvědomým pohybem otevřel z klipu uvolněný Civilian. Přes odpor a s velkým úsilím dosáhl na škrtící předloktí útočníka. Přitlačil. Hrot hluboce zajel do ruky útočníka a zastavil se na kosti. Útočník se s výkřikem odvalil stranou a Harryho tvář zasáhl proud horké a lepkavé krve.
"Hajzle, ty's mě říznul, ach bože, Ježíši Kriste...", ječel útočník. Harry bleskově sáhl na kotník, kde v pouzdře vězel malý Smith and Wesson 442 Airweight 38. Natáhl kohoutek a zamířil. Až nyní poznal, velmi překvapen, že vážně zraněným útočníkem je člen gangu Detroit Crips. Byl zřejmě na zakázku vyslán, aby zlikvidoval nenáviděného policajta a v záloze za pasem měl ještě Rudger cal. 9 mm, který se teď snažil neohrabaně tasit. "Nedělej to, nemusím tě zabít". Útočník dal přednost sevření rozříznutého předloktí a sténajíc zůstal v klidu ležet. Snad to byl strach, snad zbytek chatrného rozumu nebo kombinace obou. Krvavé ruce spojeně a pomalu zvedl nad hlavu, ležíc v prachu ulice.

smith_642.jpg(78 kb)


Smith and Wesson 442 Airweight 38


V ten okamžik přiběhl soused, starší pán, polda v důchodu, s mobilem v jedné, Coltem Diamondback v druhé ruce. Vzrušeně volá, že policajti i ambulance jsou již na cestě. Až z blízka ale vidí, že Harry již má vše pod kontrolou.

Colt Diamondback.jpg(20 kb)


Colt Diamondback


Tento autentický, drsný scénář, vycházející ze skutečné události, který barvitě líčil tajný důstojník od zpravodajské služby více než před rokem, je velice dobré vykreslení situace, pro které byl navržen Spyderco Civilian. Tento nůž má svého malého bratra Spyderco Matriarch. Oba jsou to jedinečné nože. Byly navrženy pro jeden jediný účel. Je to ten okamžik, kdy zbývá jen jedna, poslední, zoufalá sebeobrana u lidí pracujících pro policii, u tajných agentů a u lidí, které zaměstnanci Spyderca nazývají "bílé klobouky" (tedy "high society" u tajných).
Matriarch a Civilian se liší jen v délce ostří. Matriarch má o něco kratší čepel a je také lehčí. Je to nůž původně uváděný na trh v Jižní Americe a Jihoafrické republice jako osobní obranná zbraň. Pro velkou poptávku, byl povolen k prodeji jako obranný nůž i pro americké "spotřebitele", kteří potřebují takový systém obrany. Oba typy nožů byly dány do konce do zákonné restrikce, jako další možnost osobní ochrany. Společnost Spyderco veřejně poukazuje na to, že ani Matriarch a ani Civilian nejsou "nástrojem na zabíjení"(!), což se podle pravidel společnosti musí zdůraznit v doprovodné literatuře. Ve skutečnosti by bylo velmi obtížné jej použít jako bodnou zbraň. Tvar hrotu je zahnutý do té míry, že neumožňuje přímou penetraci. Je navržen tak, aby byl v sebeobraně proveden řezný zásah a následný únik. Něco jako v rámci španělské školy boje s nožem, tedy zasáhni a odstup.

matriarch.jpg(40 kb)


Spyderco Matriarch


Matriarch má 3,5 palcové ostří z ATS-55, resp. VG-10 a tvarovanou 4,75 palce dlouhou rukojeť, která poskytuje skvělou trakci. Civilian má esovitou čepel víc jako čtyři palce dlouhou (105 mm) a materiál čepele je ocel VG-10. Kovový kapesní klip je reverzibilní a odstranitelný. Hřbetní pojistka je silná a nedovoluje zavření čepele. (Byla by to katastrofa!).
Matriarch i Civilian jsou skutečně jedinečné nástroje. Je nutné se naučit tuto zbraň dokonale ovládat a to v okamžicích napadení automaticky bez přemýšlení. V případě napadení je nutné provést podvědomý systém pohybů. Za účelem výuky uživatel a majitel Civilianu může zhlédnou názorné video mistra v boji s tímto nožem (a nejen s tímto nožem), které vzniklo pod patronací firmy Spyderco. Není-li video momentálně na trhu, lze na www stránkách přímo najít základy pro aplikaci Civilianu (i Matriarchu) pod heslem James Keating, který vytvořil tento systém dokonalého pohybu čepele při aplikaci Civilianu.
Keating sám zdůrazňuje a poukazuje na důležité body ve videu, které především varují před sebezraněním. "Uživatel musí vědět, že se může vážně zranit, pokud nemá tento nůž dobře zvládnutý". Sám uvádí, že on sám se pořezal Civilianem při nácviku velmi často a tak opatrnost při zvládání tohoto nože musí být samozřejmostí. Keating demonstruje několik snadných naučitelných pohybů, které umožňují uživateli obranu v tzv. smrtící situaci. Nejdůležitější je to, aby napadený, ale i útočník zůstali naživu! Keating rovněž konstatuje, že využívání Civilianu (Matriarchu), v řadě život ohrožující situací, je určen zásadně pro obranu a ne na aktivní násilnou akci. Zahnutá čepel je užitečná i na uvolnění oběti nehod (pro uvolnění zaseknutých bezpečnostních pásů) a stejně tak i pro mnoho dalších možných scénářů. Pro zapálené outdoorsmeny, vodáky nebo pro parašutisty zamotané v padáku. Použití Civilianu (Matriarchu) může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. Jde o záchranu života. Pokud vás zastaví policie a nevychází z údivu ze zakřivené čepele Civilianu je nutné předejít obvinění z nošení skryté zbraně a jejím zabavením vhodnou argumentací, např. o návratu z divoké vody (výlet na vorech), kde je nůž nezbytný a věrohodným ujištěním, že bude okamžitě uložen, ještě před zraky muže zákona, do kufru či jiného osobního zavazadla.


Zpracoval :
doc. Ing. Michal Černý, CSc
RECENZE
3.3.2017 - TOP36 EDC nožů podle noze-nuz.com


AKTUALIZOVANÝ SEZNAM SKLADOVÝCH POLOŽEK - KLIKNOUT ZDE !!

VŠE V TOMTO SLOUPCI SKLADEM

CR2125KV CRKT BLACK ULTIMA WITH VEFF SERRATIONS

CN21095403 China Silver Shadow Triple Set

NE16 Nemesis Afterburner Neck Knife

ON8904 Ontario Joe Pardue Utilitac II

CS17T Cold Steel Kobun

ON8848 ONTARIO RAT 1 LINERLOCK PLAIN

719075 Kuro Higonokami (Pocket Knife)leather case

CS49LCKZ Cold Steel SRK SK5 Steel

CS49LRTZ Cold Steel Recon Tanto SK5 Steel

CR2841 CRKT Kommer 2-Shot Lockback

ON8867 Ontario Rat 1 With D2 Steel

TM6520 Timberline Wegner Simba GHS

TM1233 Timberline A/O Vallotton

KS6034 Kershaw Emerson CQC-6K

BR928 Browning Featherweight

BRK1301 ESEE Avispa

SCHOTF3 Schrade Viper Out The Front

KA4073 Ka-Bar Dozier Skeleton

719054 Hiromoto Saku Hocho, Santoku

KS4035TIKVT Kershaw Nura Framelock

KS4030TIKVT Kershaw Nura Framelock

G1643G Gerber EZ Out DPSF S30V Satin

G1648G Gerber EZ Out DPSF S30V Black

BRK1301 ESEE Avispa Black

ZT0452CF Zero Tolerance Large Sinkevich

ZT0562 Zero Tolerance Hinderer Slicer

SC142G Spyderco Resilience G-10 Handle

ON8848 ONTARIO RAT 1 LINERLOCK PLAIN

BO120623 Boker Terra Africa II.

SWMP1 S&W M&P1 Assisted Opener Plain

GH2034 HIBBEN COMPETITION THROWER TRIPLE SET

www.clipboards.cz


Dodávky a užitkové vozy - DOCAR

ČERSTVÁ KÁVA - poznejte rozdíl!
Vše co jste dosud pili se nedá srovnat s ČERSTVOU KÁVOU...Horská kola - www.horskakola.cz
optimalizace PageRank.cz