Nože - Nůž
Clipboards.cz
Loading
Nože - Nůž hlavní strana |  Nožířské oceli |  Materiály střenek |  Typy čepelí |  Typy pojistek |  Tabulka složení nožířských ocelí |  Čepele - tvary, broušení |  VIDEA NOŽŮ |  Výběr nože |  Zubaté vs. rovné ostří |  Černěná vs. nečerněná čepel |  O výrobcích nožů |  Nože ve filmu |  AKTUALITY, RECENZE |  KONTAKT-OBJEDNÁVKY-OP  Základní informace o nožích aneb než se začnete ptát - čtěte !
NABÍDKA NOŽŮ :
AKTUALITY
Skladem
Al Mar
American tomahawk
Anglesey
Anza
ARS
Bad Blood
Bark River
Bear & Son
Becker Knife & Tool
Beretta
Blackjack Classic
Blackhawk Blades
Blade Tech
Böker
Bradford Knives
Brous Blades
Browning
Buck
Burke
Byrd by Spyderco
Camillus
Canal Street
Cardsharp2 IS
Case Cutlery
CDS
Cherusker
Citadel
Cold Steel
Combat Ready
Condor
Columbia River (C.R.K.T.)
CS Green River Tactical
CSSD/SC Bram Frank Design
Cudeman
Defcon Blade Works
Deejo
Dendra
DICTUM
Dog Tag
Douk-Douk
Down Under
DOVO
DPX Hest
Du-Star
Eickhorn Solingen
EKA
Emerson
Entrek
ESEE
FirstEdge
Fisher Space Pen
Florian Knives
Fred Perrin
Gerber
Great Eastern
Grohmann
GT Knives
Guardian Tactical
Hanwei
Havalon
Hazen Knives
Heckler & Koch
Hibben Knives
Hogue
Hen&Rooster
HTM
IC.CUT
IDL Tools
Iisakki
IXL
Junglee
Ka-Bar
Kanetsune
Kellam Finland
Ken Warner
Kero
Kershaw
Kissing Crane
Kizer
Kizlyar
Krudo
Landi
Lansky Knives
Linder
Mantis Knives
Marbles
Marttiini
Maserin
Master Cutlery
Maxpedition
Maxpedition Knives
Maxx
Mcusta
Medford
Meyerco
Microtech
Mil-Tac
Mission
Moki
Mora
Muela
My Parang
Myerchin
Nagao Higonokami
Nemesis
Nezařazeno
Nieto
Nože-Nůž
Ocean Master
Old Hickory
Ontario Knives
Orion
Outdoor Edge
Paragon
Pouzdra na nože
Pro Tech
Pro Tool
Puma
Quartermaster
Queen Cutlery
RAMBO
Randall King
Ranger Knives
RAT Cutlery
Real Steel
Reate Knives
Remington
R. Murphy
Robert David Laguiole
Rough Rider
Ruger
Scagel
SCAR Blades
Sheffield
Shadow Tech
Schrade
Smith & Wesson (S&W)
SOG
Spyderco
Steel Will
Svord
Swiss Tech
Timberline Knives
Tool Logic
TOPS Knives
United Cutlery
Utica
UZI
Walther
Wild Steer
Wilson Tactical
Zero Tolerance

PODLE POUŽITÍ :
KUCHYŇSKÉ NOŽE
Filetovací nože
Pouzdra na nože
Vystřelovací nože
Vrhací nože
Záchranářské nože
Meče, Katana...
Škrtadla (podpalovače)
Damaškové nože
Potápěčské nože
Údržba nožů
Taktická pera, Teleskopiké obušky, Nunchaku, Kubotan, Sebeobrana
Paracord Survival Bracelet
Paracord - Parachute Cord
Paracord Lanyard

BROUSKY
BRUSIVO :

Lansky
Spyderco
DMT
KME Sharpeners
C.R.K.T.
EZE-LAP
Norton Sharpeners
Japanese Waterstone
Hewlett Sharpeners
Buck
Gerber
Böker
CASE
Kershaw
Marbles
Arkansas Sharpeners
Smith's Sharpeners
Schrade Sharpeners
Warthog
Kapesní brousky
Belgická břidlice
Vodní kameny Suehiro/Cerax
Vodní kameny Naniwa
Vodní kameny King/Sun Tiger

VÝROBA NOŽŮ :
Nožířské oceli - prodej

Dárkové krabičky na nože

DALŠÍ DOSTUPNÉ ZNAČKY...


KONTAKT
OBJEDNÁVKA


zavírací nože
nože s pevnou čepelí
kuchyňské nože
lovecké nože
rybářské nože
vojenské nože
kapesní nože
dýky
brusivo brousky


UŽITEČNÉ INFORMACE :
Převod jednotek (inch na cm...atd)

Anglicko-Český nožířský slovníček

Nožířské ocele

Výborná stránka o ocelích (Knife blade materials)

Broušení nožů - Ostření klasickým způsobem

Sitemap Nože-Nůž
Sitemap.txt
Sitemap.xml


Materiály na výrobu střenek - rukojetí
Nože - Nůž

Materiály střenek

 Materiály rukojetí, příp. pouzder nožů

 

 

G10/FR4 Glass Sheets Reinforced Epoxy

Vysokotlaký laminát (zahrnovaný pod obchodní název Micarta(!)) je skleněnými vlákny vyztužená epoxidová hmota, označená značkou G10/FR4. Přírodní má žlutavou až nazelenalou barvu.Velmi všestranné použití spolu s dalšími lamináty a kompozity; má tendenci být vyroben s vlákny v celku, které jsou vytvarovány dl požadovaného tvaru a následně zality epoxidovou pryskyřicí s tvrdidlem. Má extrémně dobré mechanické vlastnosti (pevnost), trvanlivé dielektrické vlastnosti, dobré fyzikální vlastnosti (odolnost proti nasákavosti i vysycháni).

 

FRN

Sklolaminátem vyztužený nylon,který je ručně formovaný s dvousměrnou orientací vláken (Bi-Directional Texturing) pro preferenci tahu a ergonomicky upravený. Uvnitř jsou obvykle usazené vodící lišty z nerezových ocelí, které zvyšují celkovou pevnost nože (bez markantního zvýšení jeho váhy) a vytváří podmínky pro upevnění přídavných vnějších a vnitřních komponent nože. Tím se zvyšuje dojem robustnosti a tuhosti. Textura je podle šablony ve vhodném tvaru tlakově zalita v černém FRN.V konečném provedení je rukojeť odolná proti změnám teploty a chemikáliím.

 

Zytel

termoplastický materiál používaný na odlévání rukojetí nožů, který obsahuje obvykle 25 až 50% řezaných skleněných, kevlarových nebo uhlíkových vláken.


Aluminium – obvykle tzv. letecký hliník (zvýšená pevnost vlivem očkování). V litém stavu bývá doplněn vložením protiskluzového neoprénového proužku z co-polymeru (firma Kerhaw). Je mimořádně trvanlivý a lehký. Bývá povlakován práškovou metodou, příp. vrstvou kysličníku – anodizovaný hliník.


Titanium –
slitina titanu a doprovodného prvku (Al, V apod.), která není orientovaná na vysokou pevnost, resp. tvrdost, ale je maximálně zvýrazněna odolnost titanu proti korozi, která je maximální po pokrytím materiálu mikrovrstvou oxidu titaničitého.

 


Stainless Steel –
nerezová ocel nižší tvrdosti, s dostatečným obsahem chrómu pro zajištění elektropositivního chování materiálu, která nemá zvláštní požadavky na tvrdost, jen na dobrou obrobitelnost(!) a leštitelnost.


Rosewood –
palisandrové dřevo, které je nazýváno růžovým je vhodným materiálem rukojetí dražších nožů. Dřevo lze brousit a dokonce i leštit


Micarta

při vysokém tlaku vrstvený fenolický rezin na plátně nebo papíru pro vodě odolné rukojeti  dražších nožů pod původní obchodní značkou Westinghouse. Dodává se v různých barvách, které lze získat zabarvením pryskyřice.


Dupot

Jedná se o aplikaci vysoce odolného syntetického vlákna M5 Fiber, které bylo vyvinuto pro potřeby U.S.Army Soldier System jako náhrada za vlákna z Aramidu a Dyneemy. Má dobrou odolnost proti přímým plamenům, termálním účinkům, UV záření a je vhodné pro výrobu kompozitních struktur. Vlákna jsou méně křehká než vlákna uhlíková.


Paroží

Jako kostní útvar je materiál na výrobu rukojetí nožů ze shozů jelena evropský (červeného), který je na střenka užíván od dob počátků aplikace kovů na výrobu čepele a pravděpodobně ještě déle. Kvalita paroží u jelena je nejlepší ze všech paroží, které jsou používány na střenky u nožů. V kvalitě vnitřní stavby vápníkových trámků v celém průřezu je jelen evropský nenahraditelný jiným přírodní parožím (např. v U.S.A. jelen Axisův a Sambar).


Buvolí roh

Roh z buvola, který je mnohem širší u základny než paroží jelena a je to kožní útvar, který roste celý život, je krevně vyživovaný. Pevnostně je nižší než paroží, ale houževnatější, pružnější (adekvátní odumřelé části kopyt koní!)

 

Africké černé dřevo

Je často nazýváno Mosambickým ebonitem; je sytě černé s hnědým žilkováním nebo mramorováním. Používá se na výrobu klarinetů a je také jedním z nejlepších dřevin na výrobu rukojetí nožů.

Amber

Fosilní zkameněliny z prehistorických rostlin, které se většinou používají v klenotnictví (např. Jantar). Dnes lze tento materiál vidět i u nožířských prací ruční provenience (DAlton Holder).

 

Amboyna wood

Je vzácné exotické tvrdé dřevo se zvláštní vůní, které má mnoho barevných odstínů od žluté přes zlatě hnědou až po červenou. Používá se v oblasti nábytkářské (vykládání). Je to excelentní dřevo pro oboustranné obtáčení a dokončování z džunglí jižní tropické Asie.

 

Balistická látka

Silná nylonová látka pro obaly střelných zbraní a pouzdra nožů.

 

Černá perleťovina

Má správný název „Černý ret perleti“. Je to velmi vzácná a pravděpodobně nejdražší perleť ze všech perleťovin.

 

Bolster

Kovový materiál na konec čepele rukojeti nože; dnes je to obvykle slitina stříbra a niklu nebo nerezová měkká ocel.V případě méně drahých nožů může být nahrazen podeutektoidní ocelí , resp. téměř „čistým“ železem.

 

Cordia wood

 

Je velmi podobné dřevo týkovému dřevu a je používané pro jeho náhradu v oblasti stavby lodí a na trvanlivé dřevěné rukojeti.

 

 

 

Desert Ironwood (pouštní železné dřevo)

 

Původně dřevo ze Sonorské pouště (severní Mexiko a jižní Arizona) je dřevo s vysokou hustotou nenasákavých vláken, na řezu zrnité, které lze velmi dobře leštit a které tmavne používáním a časem.

 

 

Kevlar

 

Materiál velké pevnosti vláknitého charakteru, který se používá na výrobu neprůstřelných vest a jako náplňový materiál pro vyztužení do různých termoplastických hmot na výrobu rukojetí nožů. Jeho pevnost dosahuje pevnosti nerezové oceli. Dle chemické modifikace může být i nehořlavý.

 

 

Kraton

 

Materiál velmi podobný gumě, který může být odléván do tvaru rukojeti nože, nebo jeho části a umožňuje lepší uchopení nástroje.

 

 

Kydex

 

Materiál pro velmi pevné a z hlediska odolnosti proti povětrnostním vlivům výhodné pouzdra nožů. Musí být odléván pro každý tvar nože. Nejznámějším výrobcem pouzder z Kodexu je R. L. Dozier.

 

 

Perleť

 

Je u výrobců nožů velmi populární a drahý materiál ulity ústřice perlorodky z jižního Pacifiku.

 

 

Novaculit (Novakulit)

 

Je od latinského názvu odvozené jméno pro kámen z Arkansasu (tzv. Arkansas Stone). Na střenky bývá používaný řezaný kámen, který má různou hustotu a je k nalezení od hrubé až k velmi jemné struktuře.

 

 

Oosic

 

Je materiál z kosti, která se nachází v penisu mrožů, kteří jsou obdaření takovou kostí stejně jako psi, medvědi apod. Kost je dostatečně velká na rukojeť nože a je spíše víc populární než hezká.

 

 

Rucarta

 

Je umělý materiál, který nabízí atraktivnost vzhledu, velkou pevnost a trvanlivost. Jedná se o fenolickým rezinem zalita vrstvená látka, která mu dodává směrovou pevnost. Je to obchodní značka A. G. Russella.

 

 

Spacer

 

Materiál vkládaný mezi materiál rukojeti a jílce nebo záštity nože; obvykle kontrastní barvy.

 

Zpracoval :
doc. Ing. Michal Černý, CSc
NOVÁ RECENZE
12.4.2016 - Test velkých outdoorových nožů


AKTUALIZOVANÝ SEZNAM SKLADOVÝCH POLOŽEK - ZDE !

slevy

VŠE V TOMTO SLOUPCI SKLADEM

BU571BKS ErgoHunter Caping

CR2879 CRKT Jernigan Torreya

CR2841 CRKT Kommer 2-Shot Lockback

BU863BRS Buck Selkirk Survival Knife

CBRBB01 Combat Ready Blue Line Karambit

CR5265 CRKT Tighe Rod

SC144CFPE Spyderco Caly 3.5

KA4073 Ka-Bar Dozier Skeleton

CS29TLCH Cold Steel Voyager

RS3731 Real Steel Observer Black Satin

719054 Hiromoto Saku Hocho, Santoku

KS1556TI Kershaw Cryo II.

KS4035TIKVT Kershaw Nura Framelock

KS4030TIKVT Kershaw Nura Framelock

KS8700SNOW Kershaw Shuffle

CM18513 Camillus 8" Ti Folding Wide

G1643G Gerber EZ Out DPSF S30V Satin

G1648G Gerber EZ Out DPSF S30V Black

BRK1301 ESEE Avispa Black

KS3810 Kershaw Dimension

ZT0452CF Zero Tolerance Large Sinkevich

ZT0562 Zero Tolerance Hinderer Slicer

ZT0350BW Zero Tolerance Folder G-10

SC142G Spyderco Resilience G-10 Handle

KS1840DAM Kershaw A/O Damascus Shallot

GH2007 Hibben Pro Thrower Combo

SC155TIP Spyderco Centofante Memory

CN21095403 China Silver Shadow Triple Set

ON8848 ONTARIO RAT 1 LINERLOCK PLAIN

BO120623 Boker Terra Africa II.

SCHMA1 Schrade Old Timer

CR5270 CRKT Tighe Coon

AFB052 Alfa Benetti Tactical EMT Folder

SWMP1 S&W M&P1 Assisted Opener Plain

GH2034 HIBBEN COMPETITION THROWER TRIPLE SET

G6064 GERBER GATOR 154CM DROP POINT PLAIN

KA1283 KABAR D2 EXTREME WITH BLACK LEATHER

CR8900K CRKT Mah Eraser Folder C.R.K.T. Columbia River

WSWT2011 Wild Steer Wild Tech 2

BU391CMS Buck Omni Hunter 10pt. Omni Hu

CR2403K CRKT SIDE HAWG BLACK C.R.K.T. Columbia River

JBSB-48 Survival Bracelet w/Whistle - Dark Grn

ON8557 Ontario Spec Plus Folder Drop

SW8H S&W HOMELAND SECURITY BLACK BLADE BLACK G10

TPXL03 TOPS A.L.R.T. (ANYWHERE LAST RESORT TOOL)

www.clipboards.cz


www.elima.cz

Dodávky a užitkové vozy - DOCAR

Rumchalpa potápění, ubytování

ČERSTVÁ KÁVA - poznejte rozdíl!
Vše co jste dosud pili se nedá srovnat s ČERSTVOU KÁVOU...


Obchodní podmínky :


DOTAZY A OBJEDNÁVKY :
Veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme e-mailem (většinou obratem).
Dotazy a objednávky můžete posílat na adresu : noze@noze-nuz.com
K objednávce prosím nezapomeňte uvést jméno a přesnou adresu.

Odesláním objednávky zároveň prohlašujete, že jste starší 18-ti let.

Obvyklá dodací lhůta je 7-14 dní.

POŠTOVNÉ A BALNÉ ČR :
K ceně objednávky do ČR je nutné připočíst 120 Kč za poštovné a balné.
Zboží posíláme Balíkem do Ruky České pošty na dobírku. Pokud chcete balík na poštu, uveďte prosím adresu ve formátu POSTE RESTANTE.
PLATBY PŘEVODEM BOHUŽEL NEPŘÍJÍMAME !
Objednávky do ČR nad 3500 Kč = poštovné zdarma.
OSOBNÍ ODBĚR NENÍ BOHUŽEL MOŽNÝ !! NEMÁME PRODEJNU !!

POŠTOVNÉ A BALNÉ SR :
Poštovné do Slovenské republiky : 250Kč
Do SR posíláme službou UPS (momentalně je to rychlejší a levnější než pošta).
Objednávky do SR nad 5000Kč = poštovné zdarma
Kurz CZK/EUR nemůžeme ovlivnit. My odesíláme balíky v CZK.
Přibližné kurzy si můžete spočítat zde :
http://www.csob.sk/kurzovy-listok.aspx   (Valuty - Nákup)

Záruky jsou individuální podle výrobce. Minimálně ovšem 24 měsíců.

NOŽE NŮŽ TOPLIST.CZ   
Horská kola - www.horskakola.cz    Elektra24h
optimalizace PageRank.cz